غسل جنابت

 تعریف غسل جنابت: جنابت غسلي مشترك میان زنان و مردان است است. جنابت همان طور که در مردان اتفاق می ‌افتد، در مورد زنان نیز با حصول شرایط آن، محقق می ‌شود و فرقی بین خانم مجرد با خانم متأهل وجود ندارد.

تعریف جنابت: جنابت در اصل، اسم مصدر از اجناب و به معنای دوری است و در اصطلاح، به حالت نجاست باطنی گفته ‌‏شده که پس از نزدیکی یا خروج منی حاصل می ‏‌شود. انسان جنب، از آن جهت که بدون طهارت و غسل، از نزدیک شدن به نماز منع و نهی گردیده، «جنب» نامیده شده است.

تشخیص جنابت: حصول جنابت در بانوان به دو طریق، دخول و آمیزش جنسی از طرف جلو و یا پشت (ولو این‌که منی هم خارج نشود) و بیرون امدن منی (از آلت تناسلی زن و مرد)، چه در خواب باشد یا بیداری، کم باشد یا زیاد، با شهوت باشد یا بی‌شهوت، با اختیار باشد یا بی‌اختیار صورت می پذیرد.
هر یک از دو مشخصه‌ یاد شده، به تنهایی باعث وجوب غسل جنابت می ‏‌گردد؛ بنابراین، ممکن است مرد با همسر خود، نزدیکی کند و منی از او بیرون نیاید که در این صورت نیز بر هر دوی آنان غسل واجب شود.

شرایط جنابت در زنان: ازآن‌جاکه نظر مراجع، اندکی متفاوت است نظرات مراجع عظام به طور جداگانه ذیلاً ذکر می ‌گردد:

همه مراجع (غیر از آیت الله بهجت و آیت الله تبریزی و آیت الله نوری همدانی) معتقدند خروج ترشحات زن، اگر همراه با شهوت (اوج لذت جنسی) باشد، حکم به جنابت آنان می ‌‏شود و لازم نیست با جستن بیرون آید و بدن سست شود و اگر بدون شهوت باشد، حکم به منی نمی ‌‏شود، مگر آنکه از راه دیگری یقین کند منی است.

آیت‏ الله بهجت (ره): خروج ترشحات زن اگر همراه با شهوت و اوج لذت جنسی و با جستن بیرون آید، حکم به منی می‏‌ شود و اگر هیچ یک از دو علامت و یا یکی از آنها را نداشت، حکم به منی نمی شود؛ مگر آنکه از راه دیگری یقین کند منی است.

آیت الله تبریزی و آیت الله نوری: خروج ترشحات زن اگر همراه با شهوت خاصی (اوج لذت جنسی) باشد و بدن، پس از آن سست شود، حکم به منی می ‏‌شود و اگر هیج یک از دو نشانه یا یکی از آنها را نداشت، حکم به منی نمی‏‌ شود؛ مگر آنکه از راه دیگری یقین کند منی است.

تشخیص منی در زنان
“منی” به مایع غلیظی گفته می ‌شود که از غدد تناسلی مرد، به وسیله نزدیکی یا احتلام و یا استمنا بیرون می ‌آید. بانوان مانند مردان، منی ندارند، ولی مایعی که همراه با اوج لذت جنسی است اگر از زن خارج شود حکم منی را دارد و موجب جنابت می ‌شود. این مایع، در اوج شهوت (ارگاسم) خارج می ‌شود و به دنبال آن، بدن سست شده و انسان لذت می برد.

تعریف حالت ارگاسم
حالت ارگاسم (اوج لذت جنسی یا اوج شهوت) یک واکنش غیرعادی است که در حالت اوج لذت جنسی در اندام جنسی انسان پدید می ‌آید و همراه با شهوت و لذت بسیار و احساس آرامش است که به دنبال انقباض تمام عضلات بدن، نوعی سستی عمومی، تمام بدن را فرا می ‌گیرد. در این حالت، ترشحات غدد جنسی در ناحیه‌ مهبل افزایش می یابد، ضربان قلب بسیار زیاد می ‌شود، گرمای شدید و تعریق و… مجموعه‌ این حالات زنجیره‌ ای را ارگاسم می‌ نامند که جنابت، حاصل می ‌شود ولی اگر صرفاً چند تکان عضلانی باشد و سستی بدن در کار نباشد، لذت و شهوت جنسی زیاد به همراه نداشته باشد، ارگاسم نیست و جنابت حاصل نشده است. علامت ارگاسم معمولاً سست شدن بدن یا به تعبیر دیگر رعشه، اوج لذت جنسی و خروج مایع است.

ترشحات و رطوبت ‌‏های زنانه ‌ای که غالباً هنگام برانگیختگی مختصر جنسی مانند دیدن برخی صحنه های محرک فیلم ‌ها یا بازی و ملاعبه با همسر و… خارج می‏ شود پاک است و به آن اصطلاحاً مذی می ‌گویند.

یک دیدگاه

  1. سلام و عرض ادب من فردی مریض و مبتلا به بیماری استمناع روزانه بودم خوشبختانه از آنجایی که با این پیج آشنا شدم دیگر از این روش بد دست کشیده و به شیوه جدید معاشرت ا جنس مخالف رسیده‌ام لذا ز شما خواهشمند است تا برنامه‌های آموزشی تان را بیشتر و در مورد دوران جوانی ما ایرانیان صحبت‌هایی ارزنده بفرمایید ممنون ج** سابق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *